Без ГЕРБ щяхме да ходим само до Перловската река, заяви Борисов(ВИДЕО)
Малко след като премиерът в оставка Росен Желязков получи и веднага върна мандата за съставяне на правителство, лидерът на ГЕРБ…
Малко след като премиерът в оставка Росен Желязков получи и веднага върна мандата за съставяне на правителство, лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов се включи на живо във Фейсбук, за да съобщи, че партията му не бива да бъде отписвана и че тя има претенции да управлява след предсрочните парламентарни избори.
Борисов похвали досегашния кабинет, но го упрекна, че е бил много тих и доста ляв заради присъствието на БСП и ДПС-Ново начало. Освен това отчете, че ако не е била неговата партия, народът е щял да си пътува само до Перловската река.
“Щеше да има само обяснения, това към десните анализатори го препращам, че България не е готова за еврото, ама като няма евро, няма и Шенген, сухопътен, щяхме да си пътуваме само по Перловската река, по водните пътища, по Дунава можеше да пътувате с лична карта. И толкоз”, заяви Борисов.
Имаме абсолютното основание да направим заявка, че искаме да продължим да управляваме, каза още лидерът на ГЕРБ.
“След толкова тежко управление, ГЕРБ е първа политическа сила. Успяхме да вкараме в България близо 5 млрд. лева, благодарение на ГЕРБ”, добави Борисов.
Той посочи, че през последните години брутният вътрешен продукт на страната се е увеличил близо четири пъти и България е станала по-богата. С 40% се е вдигнал износът на България, допълни Борисов.
За повече информация гледайте видеото.
Канал 3